• 09124817164
 • abolfazlmehraliyan@gmail.com
 • تاکستان_ اسفرورین_ روبه روی شهرک صنعتی اسفرورین
 • 09120837726

مهر بتن _ پایه بتنی فنس و داربست انگور

آموزش داربست انگور, پایه بتنی فنس, تیرچه داربستی, تیرچه باغی, ستون بتنی, بهترین فصل برای داربستی کردن انگور, تیرک بتنی

عنوان مطلب

تجهیزات پیشرفته

مهر بتن با به روز ترین تجهیزات در حال تولید قطعات بتنی و در خدمت شما هم وطنان عزیز می باشد.

ادامه
عنوان مطلب

فنس و توری

گروه صنعتی مهر بتن خدمتی دیگر در تولید فنس و توری برای شما هموطنان عزیز فراهم نموده است.

ادامه
عنوان مطلب

خط تولید دیوار پیش ساخته

مهر بتن به منظور ایجاد اشتغال تصمیم به طراحی و فروش دستگاه های تولید دیوار پیش ساخته دارد ...

ادامه

پرسش و پاسخ های تولید پایه بتنی فنس و داربست انگور

بسمه تعالی

پرسش و پاسخ هایی در زمینه تولید پایه های بتنی فنس و داربست انگور

پایه بتنی فنس _مهر بتن

تولید پایه بتنی در سراسر ایران و کشور های همجوار فروش قابل توجهی با سود بسیار بالایی دارد که تقریبا تمام تولید کنندگان بلوک و قطعات بتنی به تولید این پایه ها روی آورده اند.

تولید این نوع محصول در قطعات بتنی کار ساده و پر درآمدی است الخصوص در مناطقی که انگور کشت می‌شود.

عمده مصرف این نوع پایه ها برای داربستی کردن درختان کیوی، سیب، گلابی و مو انگور میباشد و یکی دیگر از مصارف پایه های بتنی برای حصار کشی و محصور کردن مزارع، مکان های دولتی، مزارع پرورش شترمرغ، باغات، پادگان ها و.... میباشد.

مهر بتن _ پایه فنس بتنی

سوال:

برای شروع تولید پایه فنس و  داربست انگور بتنی به چقدر فضا نیاز هست؟ آیا باید حتما سر پوشیده باشد؟

جواب:

برای شروع تولید حدقل ۲۰۰ متر مساحت کارگاهی را در نظر بگیرید، ۱_ ۱۰۰ متر باند برای تولید. ۲_ ۸۰ متر جهت دپو مصالح (ماسه، سیمان، میلگرد و...) ۳_ ۲۰ متر اتاق نگهبانی و انبار ابزار آلات.

برای تولید پایه های بتنی نیازی به مسقف بودن کارگاه نیست ولی کف باند تولید حتما باید سیمان و بدون شیب و هموار باشد.

سوال:

حدقل سرمایه اولیه و سرمایه در گردش جهت تولید تیرچه داربست انگور و پایه بتنی فنس چقدر میباشد؟

جواب:

استارت کار تولید پایه بتنی یا داربست بتنی انگور سرمایه زیادی نمیخواهد، با حدقل سرمایه می‌توان شروع به کار کرد.

برای شروع شما به سرمایه ثابت و سرمایه در گردش نیازمند هستید.

سرمایه ثابت هزینه مکان، دستگاه تولید پایه فتس بتنی، میکسر بتن میباشد که به فرض کارگاه تولیدی از خودتون باشه و آماده حدودا با ۳۰ میلیون می‌توان میکسر بتن و دستگاه تولید تیرچه بتنی فنس و داربست انگور رو تهیه کرد لازم به ذکر این مبلغ امسال (۱۴۰۱) میباشد که در تورم و بالا رفتن اجناس احتمال افزایش هم خواهد داشت.

سرمایه در گردش هم برای تولید است، به عنوان مثال برای تولید ۴۰۰ عدد پایه بتنی شما نیازمند مصالح زیر هستید:

ماسه شسته با ترکیب نخودی شکسته ۱۰ تن = ۱۵۰۰۰۰۰ هزار تومان 

سیمان تیپ ۲ به تعداد ۶۵ عدد که به نرخ ۱۴۰۱ هر عدد ۵۰۰۰۰ هزار تومان = ۳۲۵۰۰۰۰ هزار تومان 

میلگرد آجدار بستگی به سفارش و تنوع که ما در این پست از میلگرد ۶ استفاده میکنیم، هر پایه ۱.۷ گرم برای هر پایه که مبلغ هر کیلو گرم از میلگرد ۶ آجدار بین ۲۲۰۰۰الی ۲۳۰۰۰ هزار تومان میباشد = ۳۷۴۰۰ تومان 

هزینه کارگر تولید و خاموت بندی کردن میلگرد، مزد کارگر بستگی به نقاط و سختی کار ها دارد با وجود نیمه سخت بودن تولید هزینه خاموت بندی و تولید حدقل ۶۰۰۰ هزار الی ۹۰۰۰ هزار تومان میباشد و در آخر هم هر پایه ۲۰۰۰ جهت بارگیری برای مشتری را در نظر گرفته باشیم.

با این وجود مبلغ تولید شده هر یک عدد پایه بتنی برای تولید کننده در زمستان ۱۴۰۱ حدودا ۵۷ هزار تومان خواهد بود.

داربست انگور

سوال:

در هر شیفت چند عدد پایه بتنی تولید میشود؟

جواب:

تعداد تولید پایه بستگی به تعداد کارگر جهت تولید و مجهز بودن کارگاه میباشد و از همه مهم تر تعدادی قالبی که روی دستگاه میباشد تاثیر به سزای در روند تولید خواهد داشت.

تولید با دو نیروی کار حدقل ۱۰۰ عدد در هر شیفت به راحتی قابل تولید است و در صورت تجهیز بودن کارگاه ماشین های تولید و نیروی کار بیشتر این تعداد را به ۱۵۰۰ عدد هم می‌توان رساند.

تعداد قالب ها تاثیری زیادی در روند تولید دارد به عنوان مثال یک ست قالب۲ تایی و میز ویبره با دو نیروی کار در هر شیفت به راحتی ۱۰۰ عدد تولید خواهند داشت و یا یک ست قالب ۶ تایی به همراه میز ویبره  و دو نیروی کار به راحتی در هر شیفت تعداد ۲۵۰ عدد پایه بتنی ۲.۵ متری را تولید خواهند کرد.

تیرچه داربست انگور

سوال:

حاشیه سود تولید پایه فنس و تیرچه داربست انگور چقدر است؟

جواب:

این سوالیست که تقریبا تمامی تولید کنندگان دوست ندارند به این موضوع پاسخ دهند ولی مهر بتن قصد دارد جواب این سوال را به طور کامل توضیح دهد.

تیرچه های باغی سود خوبی دارد مخصوصا در مناطق شمال کشور و مناطقی که کشت انگور در آنجا زیاد است. طی تحقیقات به عمل آورده و تعیین قیمت تمام شده در تمام نقاط ایران مهر بتن حدقل سود در پایه های بتنی را ۴۰٪ می‌داند و این رقم متسفانه تا ۳۰۰٪ هم بوده است که دور از انصاف میباشد.

میانگین سود در هر پایه در کل کشور حدودا ۱۳۰٪ میباشد.

ارزان ترین قیمت ممکن در ایران در استان قزوین و گران ترین حالت در استان کرمان خرید و فروش شده است.

مهر بتن

سوال:

بعد از تولید چگونه مشتری جذب کنیم آیا شما تضمین فروش میدهید؟

جواب:

جذب مشتری روش های خاصی دارد و تضمین فروش به نکات بسیار مهمی بستگی دارد.

بهترین راه جذب مشتری تولید پایه با کیفیت بالا و قیمت مناسب ایجاد می‌شود، فکر کنید مشتری از شما ۱۰۰ عدد تیرک بتنی تهیه می‌کند و بعد از نصب با دیدن کیفیت پایه به تمام دوستان و بستگان خود توصیه میکند که در صورت نیاز با شما هماهنگ کنند و این موجب افزایش تولید و فروش شما خواهد شد.

راه دوم تبلیغات در شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های تبلیغاتی میباشد که تاثیر فوق‌العاده ای هم در فروش دارد، برای شروع سعی کنید کیفیت را کمی بالا تر از حد استاندارد داشته باشید و قیمت را با ۴۰٪ سود شروع کنید. 

روش سوم بازاریابی یکی از راه های مهم و فروش پایه های بتنی که هزینه آنچنانی برای شما متحمل نمی‌شود مراجعه به کارگاه های فنس بافی و همکاری با آنهاست. با افزایش قیمت آهن و سرقت لوله های فلزی فنس تقریبا ۹۰٪ خریداران به خرید پایه های بتنی روی آورده اند و شما می‌تواند با همکاری با فنس بافی ها افرایش تولید و فروش بالایی داشت باشید. باز هم مهر بتن به نکته اول اشاره دارد که بهترین تبلیغ همان تولید با کیفیت و قیمت مناسب است.

داربستی کردن باغ انگور ایستاده کردن

سوال:

آیا تولید پایه داربست انگور فصلی است؟

جواب:

خیر، در تمام فصول سال مصرف پایه ها در کل ایران رایج است و با وجود افزایش دستگاه تو تولید کننده تقاضا جهت خرید ستون های بتنی فنس هم افزایش چشمگیری داشته است.

سوال:

برای مصلح کردن پایه های بتنی از چه نوع میلگرد باید استفاده کرد تا هم به صرفه باشد و استقامت خوبی داشته باشد؟

جواب:

مهم ترین عامل جهت قیمت گذاری در پایه های بتنی میلگرد مصرفی در آن میباشد

حال بهترین گزینه برای تولید مقرون به صرفه بودن و با استحکام بودن چه نوع میلگرد است؟

قطر و تعداد میلگرد در پایه های بتنی بستگی به سطح و ارتفاع آن دارد که ما در این موضوع از پایه هایی که بیشترین مصرف را دارند بحث میکنیم.

پایه بتنی ۲.۵ متری با قطر ۹×۹:

در این پایه در بهترین حالت استفاده از ۴ شاخه میلگرد ۶ یا ۵ میل آجدار است که می‌توان استفاده کرد درصورتی که عمل آوري بتن و مراقبت ها تا خشک شدن کامل بتن به خوبی انجام شود می‌توان تا ۵۰ سال ضمانت برای این نوع پایه را در نظر گرفت و با خیال آسوده از این پایه ها در برابر تنش های وارده، سرما، بخ زدگی و ... در آمان نگه داشت.

البته در بیشتر مناطق استفاده از میلگرد ۸ یا به بالا در این نوع پایه دیده شده است که استفاده آن اصلا توصیه نمیشود و دلیل آن به قطر کم پایه ها در این سایز میباشد استفاده از میلگرد های ۸ و به بالا حدقل قطر بتن ۱۲×۱۲ را باید در نظر گرفت که هم از نظر اقتصادی و هم از طرف افزایش وزن به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

استفاده از خاموت و پیوند زدن میلگرد ها هم نقش مهمی در استحکام پایه ها دارد توجه داشته باشید تا جایی که لازم نیست از جوشکاری در پیوند زدن دوری کنید یا از دستگاه های نقطه جوش استفاده کنید، بهترین حالت جهت پیوند زدن میلگرد ها استفاده از سیم آرماتور بندی است که در پست آموزش ویدیویی تولید پایه بتنی مشاهده میکنید، این روش به هیچ وجه مفتول یا میلگرد را از ناحیه پیوند سست نمیکند و پایه ها شکننده نمی‌شود ولی در خاموت های جوشکاری شده بار ها شاهد این موضوع بوده ایم.

مهر بتن

سوال:

عیار بتن در تولید دیوار یا پایه بتنی چقدر است؟ آیا استفاده از روان کننده و الیاف توصیه میشود؟

جواب:

عیار بتن استاندارد در تولیدات قطعات بتنی ۳۵۰ میباشد یعنی در هر متر مکعب یا ۲۳۵۰ کیلو گرم بتن باید ۳۵۰ کیلوگرم آن سیمان باشد. استفاده از فوق روان کننده ها و الیاف بتن توصیه می‌شود ولی استفاده نکردن از آن هم تاثیر چندانی بر روی استحکام آن ندارد. بهتر است در فصول سرما بجای استفاده از آب از فوق روان کننده ها استفاده کرد.

استفاده از عیار بالا تر کیفیت مطلوب تری در پایه ها پدید خواهد آورد ولی استفاده بیش از حد سیمان هم باعث خرابی هایی هم خواهد شد، با این حال بهترین نوع عیار بتن بین ۳۵۰ الی ۴۰۰ کیلو گرم در متر مکعب میباشد.

لازم به ذکر است تمامی تولیدات مهر بتن با بتن ۴۰۰ کیلو گرم در متر مکعب تولید می‌شوند.

باغ انگور ایستاده

سوال:

آیا بعد از تولید نیاز به خواباندن پایه ها در استخر آب مهم است؟

پاسخ:

خیر، ولی از خیس نگه داشتن بتن با آب پاشی و پوشاندن آن با پلاستیک را حتما جدی بگیرید تا پایه با استحکام مطلوب را به عمل آوردید.

سوال:

بهترین زمان برای نصب پایه جهت داربست انگور و ایستاده کردن چه موقعی است؟

پاسخ:

بهتر است قبل از کاشت نهال زمین را شخم زده و به خوبی هموار کنیم و بعد از نقشه برداری قبل از کاشت نهال باغ را داربستی کنیم. بعد از پایه گذاری نوبت کاشت نهال است که ترتیب و فاصله های آن از طریق نصب پایه های بتنی مشخص شده است. ولی متسفانه در اکثر نقاط ایران بعد از ۳ سالگی مو انگور اقدام به داربستی کردن باغ میکنند و افرادی بی تجربه برای سال اول آسیب جدی به باغ و مو های انگور ایجاد می‌کنند. بهتر است قبل از داربستی کردن باغ خود با یک فرد آگاه و با تجربه در زمین انگور و داربست مشورت کنید. ارتفاع پایه و بالا آمدن انگور در تمام نقاط ایران به یک نوع نیست و دلیل اصلی آن آب و هوا و نوع انگوری است که کاشت می‌شود.

تیرچه باغی

سوال:

فاصله کاشت بوته انگور و پایه فنس رو طول ردیف و فاصله ردیف ها از هم چند متر است؟

پاسخ:

فاصله طولی درخت انگور حدقل ۱.۵ و حداکثر ۲.۵ متر از هم دیگر هستند که در روش ایستاده کردن بهترین حالت فاصله ۱.۵ متری میباشد. و در فاصله عرضی از حدقل ۲ الی ۴ متر، فاصله بین ردیف ها را تعيين میکنند که اصولی ترین حالت عرضی ۳ متر میباشد. فاصله ۲ متر به هیچ وجه توصیه نمیشود مگر در روش تالاری.

سوال:

انگور را تا چه ارتفاعی پرورش دهیم؟

پاسخ:

میزان ارتفاع دهی و بالا بردن انگور در سراسر ایران تفاوت دارد.

مناطق گرمسیر که گرمای تابستان بالای ۴۰ درجه دارند بهتر است نهایتأ انگور خود رو تا ارتفاع ۱۲۰ سانتی ایستاده و از روش چتر استفاده کنند. دیگر مناطق که دمای تابستان تا حداکثر ۴۰ درجه می‌رسد تا ارتفاع ۲.۵ متر می‌توانند بوته را وراز داده و به بالا بکشند.

سوال:

چه لزومی داره داربستی کنیم باغ سنتی چه مشگلی داره؟

پاسخ:

 جهش کشاورزان به سوی کشاورزی صنعتی روز به روز به چشم می آید و کمتر کسی به دنبال شیوه صنعتی کاشت محصولات کشاورزی الخصوص محصولاتی که داییم در زمین می‌مانند و باید عمری به آنها خدمت کرد تا بتوان از محصول با کیفیت درآمدی کسب کنند.

حال چرا انگور را داربستی کنیم؟

کم شده آب و بحرانی شدن سفره های زیرزمینی، انگور داربستی در برابر کم آبی کاملا مقاوم می‌شود و ۳۰٪ مقدار آبیاری در این روش کم می‌شود. بنابراین صرفه جویی در مصرف آب که مهم ترین دلیل این موضوع میباشد.

افزایش بار و محصول تا ۶ برابر بیشتر از روش سنتی و افزایش کیفیت، خرابی های که بر اثر بارش باران در روش سنتی بر جا می‌ماند در روش داربستی به صفر می‌رسد.

کاهش هزینه های کارگر حرص، بیل، برداشت تقریبا تماما به صورت مکانیزه انجام میشود و نیروی کار را ۵۰٪ کاهش می‌دهد.

کاشت نهال ۲.۵ برابر روش سنتی در روش داربستی در هر هکتار تا ۲۱۰۰ نهال قابل کاشت میباشد.

و...

پایه فنس

مطالب مرتبط:
لایک : 5
نظرات برای این مطلب
 • 1402/06/06 - 16:06
  مواد لازم درست کردن پایه فنس چیه
  میشه از ماسه سنگ شکن استفاده کرد ؟
  پاسخ : سلام
  سیمان
  ماسه شسته
  نخودی
 • 1401/11/25 - 19:54
  سلام جناب مهرعلیان عزیز قبل از این که با شما آشنا بشم از شخصی به اسم احمدی خرید داشتم البته به فنس بافی مراجعه کردند و گفتند که پایه فنس می‌سازیم برای فروش بگیرید
  بعد با مراجعه حضوری در کارگاه آقای احمدی بدون اینکه شما رو من بشناسم از شما بد گفتند و خواستند بازار شما رو خراب کنند و این جرقه ای شد که با شما آشنا شدم و از محصولات با کیفیت شما برای فروش خرید کردم تا وه آلان متوجه این شدم که شما برای احمدی دستگاه درست کردین و کارگاهشون به کمک شما راه اندازی شده خیلی ناراحت شدم ازشون که اینقدر حسادت و بخل دارند که دارند پشت سر شما اینجور میگن انشالله بیام پیشتون پیام هاشون هست که نشون بدم و شما متوجه بشید که به چه آدم های نمک نشناسی کمک کردید.
  یا علی انشالله که موفق باشید.
  پاسخ : سلام خسته نباشید بله درسته کارگاه های زیادی رد در کل ایران راه اندازی کردیم و این پیام‌ها رو از طرف مشتریان عزیز زیاد شنیدم که فلانی چی میگه یا ن
  مل با کیفیت و قیمت مناسبمون رقابتی سالم دادیم و با هیچ یک از تولید کننده ها مشگلی نداریم.
 • 1401/11/25 - 19:45
  کیفیت عالی درجه یک
  پاسخ : ممنون آقای کیانی زنده باشید انشالله همکاری های بیشتری داشته باشیم
 • 1401/11/15 - 16:14
  عالی
  تمامی محصولاتشون درجه یک هستند انشالله موفقیت های بیشتری در زندگی داشته باشید.
  پاسخ : تشکر
 • 1401/11/13 - 23:00
  خدا قوت ممنون واقعا مطالب آموزنده ای دارید حتما مزاحمتون میشم تا از نزدیک با شما مهندس جوان و با تجربه مشاوره بگیرم
  پاسخ : تشکر نظر لطفتون هست در خدمتیم
کد امنیتی رفرش
نام سایت
به مهر بتن خوش آمدید

معرفی کوتاه

کارگاه تولید قطعات بتنی مهرعلیان تولید پایه بتنی برا فنس و داربست کردن باغ تولید وفروش دستگاه تولید پایه بتنی برا فنس و انگور برای سفارش دستگاه یا پایه با ما تماس بگرید 09124817164ــــ 09120837726.

متن کامل

نمونه کارها

چرا مهر بتن را انتخاب کنیم؟

شرکت مهر بتن یکی از معتبرترین شرکت هایی است که در زمینه تولید فرآورده های بتنی فعالیت می کند. ما در مهر بتن با استفاده از با کیفیت ترین مواد اولیه و تجهیزاتی فوق پیشرفته نیاز مشتریان خود را به بهترین شکل تامین می کنیم. مهر بتن سعی دارد با اهداف کمک به رونق اقتصادی کشور و ایجاد تحولی عظیم در فراورده های بتنی رقابت سالمی را با سایر شرکت ها ایجاد کند. مهر بتن با ایجاد بستری ایمن و قابل اعتماد برای مشتریانش در صدد است تا بهترین و مرغوب ترین محصولات بتنی در کشور را تولید و آن را بدون واسطه به مردم عزیز ایران ارائه دهد. با حذف واسطه ها توسط این شرکت دیگر نگران اضافه بها در فراورده های بتنی نباشید. اهداف ما در مهر بتن به مواردی که گفته شد ختم نمی شود. متخصصان ما در شرکت مهر بتن سعی دارند تا محصولاتی را تولید کنند که بهینه سازی و افزایش اعتبار عمر سازه ها و فضاهای مختلف را در بر داشته باشد. همچنین آسیب کمتری به محیط زیست برساند..

خط تولید و امنیت

تمامی تجهیزات مهر بتن توسط تیم مهر بتن طراحی و ثبت اختراع شده اند و تمامی تجهیزات به صورت فوق پیشرفته و کمخطر تیرن حالت ممکن در حال کار میباشد. ازاین رو مهر بتن برای خدمت بیشتر تمامی خط تولید را طراحی و تولید و به دست مشتریان عزیز که قصد راه اندازی تولیدی قطعات بتنی دارند را فراهم میکند. ادامه

استفاده از مصالح با کیفیت

مهر بتن برای تولید محصولات بتنی از با کیفیت ترین مصالح موجود در بازار (سیمان تیپ 5 و تیپ 2) برای محصولات بتنی خود استفاده میکنید و برای هر یک از محصولات 5سال ضمانت تعویض در نظر دارد. ادامه

بارگیری رایگان

مهر بتن جهت رضایت مشتریان عزیز خود تمامی محصولات بتنی را به صورت رایگان بارگیری می نماید. بارگیری محصولات سریع انجام میشود و مشتریان و رانندگان عزیز وقت خود را برای بارگیری هدر نمیدهند. . ادامه

آزمایشات و افزودنی ها

تمامی محصولات بتنی مهر بتن از جمله عیار بتن و مقاومت بتن زیر فشار، سرما، حرارت و... مورد آزمایش قرار میگیرند و محصولی مرغوب و با کیفیت به دست مشتریان عزیز میرساند. مهر بتن برای افزایش کیفیت و مقاوت بتن از افزودنی های بتن از جمله لیزین، چشسب بتن، الیاف بتن و... استفاده از فولاد در داخل بتن کیفیت و مقاومت بتن را 10 برابر افزایش داده و در بارگیری وحمل و نقل به مناطق دور هیچ گونه آسیبی به قطعات بتنی نخواهد زد. ادامه

جدید ترین محصولات

عنوان مطلب

پایه بتنی

تولید پایه های بتنی 1 الی 3 متری در ابعاد 10*10 با بتن 450 عیار و تصلیح شده با فولاد و افزودنی های بتن ضمانت 5 سال.

متن کامل
عنوان مطلب

سنگ مصنوعی

تولید سنگ مصنوعی و موزائیک و جدول های باغچه ساختمانی با قیمت فوق العاده مناسب و کیفیت عالی ارسال به تمام نقاط ایران.

متن کامل
عنوان مطلب

فنس و توری

تولید فنس و توری با دستگاه اتومات. زیر قیمت بازار بدون واسطه و مستقیم از کار خانه. کیفیت عالی با بهترین مفتول.

متن کامل
عنوان مطلب

طراحی دستگاه

طراحی و راه اندازی خط تولید جهت تولید پایه بتنی و سنگ مصنوعی برای تمام نقاط ایران به صورت شرایط و نقد.

متن کامل

تماس با ما

برای ارتباط با ما می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح تا 8 شب از طریق شماره تماس های زیر استفاده نمایید.

 • 09124817164
 • mehrbeton-co@email.com
 • قزوزین. تاکستان. اسفرورین. روبه روی شهرک صنعتی اسفرورین
 • 09120837726